سلام بلاگ

طبقه بندی موضوعی
کلمات کلیدی

۱ مطلب در تیر ۱۳۹۵ ثبت شده است

  • ۰
  • ۰

هل جزاء الاحسان الا الاحسان 

آیا پاداش نیکی جز نیکی است؟ 


در این روزگار غریب که همه از هم دوری می کنند چه خوب می شد باز هم برگردیم به اصل خودمان. برگردیم و بازم نگاه کنیم و ببینیم که خداوند متعال چه فرموده است. ای کاش می شد بازهم مهربونی و محبت رو از آیات قرآن و سخنان معصومین (ع) یاد می گرفتیم و بیشتر به خانواده ، معلمان ، دوستان و یاران و رفقا ، دیگران حتی اگه آنها را نشناسیم، حتی به خودمون و حتی به گیاهان و جانوران و ... محبت می کردیم. 

ای کاش دلها به هم نزدیک تر بشه. نزدیک و نزدیک تر.  (( کانهم بنیان مرصوص )) اینقدر نزدیک و همدل بشویم که انگار دیواری آهنین هستیم.

ای کاش یکدل و یکپارچه باشیم ، آماده برای ظهور آقا صاحب الزمان( ارواحنا فداه ) 

چقدر گذشته است. ای کاش کمی بیشتر تلاش می کردیم جزء ٣١٣ نفر مرد خالص و پاک خدا باشیم.  

روزگار عجیب شده است. خیلی ها هنگام خواندن آیه هل جزاء الاحسان الا الاحسان یادشان میرود کلمه ((هل)) را درست بخوانند. به همین دلیل فکر می کنند جزای نیکی به غیر از نیکی است. پس با مردم دشمنی را شروع می کنند.به آنها محبت می کنی اما به خاطر مهربانی ات تو را احمق می پندارند و فکر می کنند از سر ضعف و ناتوانی است که از خود مهربانی نشان می دهی. حال آنکه خدا از همه قادر تر و در همین حال از همه مهربان تر است. 

خداوند مهربان امکان ندارد اعمالت را نادیده بگیرد. خدای ما آن قدر مهربان است که بزرگترین گناه ناامیدی از لطف و رحمت اوست. 

یادمان نرود. هنوز هم هستند آدم هایی که حالمان را خوب می کنند. آدم هایی که قبل از خودت به خودت محبت می کنند. آدم هایی که هم خدا از آنها راضی است و هم آنها از خدا راضی اند. 

حواسمان باشد، خداوند قرآن را فرستاد که به آیات آن عمل کنیم. شعار دادن آسان است. وارد عرصه کار وعمل شدن شجاعت می خواهد. 

زندگی خود را بر اساس آیات قرآن تنظیم کنیم نه بر اساس حرف مردم. آن موقع است که حالمان به برکت لطف خداوند متعال و وجود مبارک معصومین (ع) خیلی بهتر می شود. 

اللهم عجل لولیک الفرج...
                       

  • Alireza Sattari